En Yüksek Puanlı 10 Netflix Dizisi

Uzunca yıllar sadece belirli gün ve saatlerde ve sadece televizyon kanallarında izlenebilen diziler artık saat ve gün fark etmeksizin rahatlıkla izlenebilmekte. Tüm dünya da olduğu gibi ülkemizde de son yıllarda dijital platformlar üzerinden dizi izleme oraları yükselerek artmaya devam ediyor. Bu trendin en önemli platformlarının başında ise Netflix geliyor. Netflix birçok film ve diziyi bünyesinde barındırıyor. Aynı zamanda birçok dizinin yapımını da “Orijinal Netflix Dizileri” (Netflix Original Series) olarak kendisi üstlenerek izleyiciye sunmaktadır.

Sizlerin de keyifle izleyebileceğiniz Netflix‘in son dönemde ki en iyi dizileri şu şeklide sıralanmaktadır.

1. Narcos

narcos netflix2

IMDb de 8.8 puanlı orijinal Netflix dizilerinden biri Narcos. Yaşanmış bir hikayeyi konu alan dizi Latin Amerika’nın en büyük uyuşturucu kaçakçılarından biri olarak gösterilen Pablo Escobar‘ın hayatını konu alıyor. Dizinin ana karakterleri olarak Kolombiya‘da küçük işlerle başladığı uyuşturucu kaçakçılığı işinden dünyanın en zengin ve en güçlü adamlarından biri olan Pablo Escobar ile onunla mücadele eden Amerikalı ajan Steve Murphy ve Kolombiya‘lı ajan Javier Pena yer alıyor. Dizi şuana kadar 3 sezonu geride bıraktı ve tüm dünyada ilgiyle takip ediliyor.

2. Black Mirror

black mirror netflix

Bir bilimkurgu dizisi olan Black Mirror tüm dünyanın ilgiyle takip ettiği dizlerin başında gelmektedir. 3. sezonundan itibaren Netflix‘in yayınladığı dizinin önceki sezonları İngiliz Channel 4’te yayınlanmıştır. IMDb de 8.9 puana sahip dizi de her bölüm birbirinden bağımsız bölümlerden oluşmaktadır. Her bölüm içerisinde 3 ayrı bölüm bulunan dizi izleyicinin istediğine göre ilerlemektedir. Her bölümde farklı yönetmen ve farklı oyuncularla birbirinden bağımsız konular ele alınıyor. Dizi insanlığın en karanlık güdülerinin ve en görkemli buluşlarının zıtlaştığı ve üst düzey teknoloji ile birlikte yakın geleceği işlemektedir. Üzerine kitap yazılmaya başlanan dizinin bu alanda benzeri bulunmamaktadır.

Ayrıca dilerseniz Black Mirror İzlemek İçin Sebepler Yazımıza da göz atabilirsiniz.

3. House of Cards

House of Cards, politik dram kategorisinde bulunan bir Amerikan dizisidir. Dizi İngiliz yazar Michael Dobbs’ın 1989 tarihli aynı ismi taşıyan romanından uyarlanmıştır. Dizi de iktidar olma mücadelesi veren taraflar arasında yaşanan kirli ilişkiler ele alınmaktadır.

4. Stranger Things

Stranger_things

Stranger Things en çok izlenen dizilerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Dizi de bir bilim adamı araştırma merkezinde denek olarak kullandığı çocuklar üzerinde çalışmalar yapmaktadır. Araştırma merkezinden kaçan bir çocuğun arkasından ilginç olaylar yaşanmaya başlar. Ürkütücü, gizemli ve fantastik bir hikayeyi elen alan Stranger Things, kısa sürede izleyicinin ilgisini üzerine çekmeyi başarmıştır.

Ayrıca Stranger Things İzlemek İçin 6 Sebep yazımıza da bakabilirsiniz

5. Daredevil

Netflix Daredevil

Süper kahraman konulu dizi sevenler keyifle izleyebilecekleri bir dizi Daredevil. Dünyaca ünlü çizgi romancı Marvel‘in yapıtlarından biri olan dizi de küçük yaşta radyoaktif bir malzemeden dolayı görme yetisini kaybetmiş Avukat Matt Murdock‘un kahramanlıklarını konu almaktadır. Görme yetisini yitirdiğinden duyuları normalin üzerinde gelişen Matt Murdock gündüz avukatlık yapmakta, geceleri Daredevil kimliği ile şehri kötü insanlara karşı korumaktadır.

6. La Casa De Papel

Yeni sezonu merakla beklenen dizilerden biri de La Casa De Papel. Tüm dünya da geniş bir izleyici kitlesi bulunan dizi de önceki sezonlarda İspanyol Merkez Bankası‘nda yapılacak soygun konu edilmiştir. Her bölümü ayrı bir heyecan yaratan dizi de Profesör takma adıyla dizi de bulunan ve oldukça zeki olan Alvaro Morte, suç dünyasının en becerikli isimlerini bir araya getirmiştir. Soygun çetesinde bulunan her karakterin bir şehir ismi ile kendini tanımladığı dizi 2019 yılında 3. sezonu ile izleyicinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

7.The Umbrella Academy

Netflix Dizilerinden Biri Olan The Umbrella Academy

Netflix orjinal içerikleri arasında bulunan dizlerden biri olan The Umbrella Academy, 2019 yılından itibaren bu platform da yayınlanmaya başlamıştır. Dizi 1989 yılında, hiç bir gebelik belirtisi bulunmayan ve birbiri ile hiçbir alakası olmayan 43 kadının, aynı zamanda doğan 43 tane bebeğinin hikayesini konu edinmektedir. Dizi karakterlerinden Sir Reginald Hargreeves, bu bebeklerin yedi tanesini evlat edinir. Sir Reginald Hargreeves, Şemsiye Akademisini kurarak dünyayı kurtaracak ekibi yaratmak istemektedir.

8. The Haunting of Hill House

Gerilim türü sevenler için etkileyici bir yapım olan The Haunting of Hill House, Shirley Jackson’un aynı adlı kitabından uyarlanmış bir dizi olarak karşımıza çıkmaktadır. 10 bölümden oluşan dizide Crain ailesinin Tepedeki Ev ( Hill House) de yaşanan paranormal olayları konu edinmektedir.

9. Dark / Karanlık

Netflix Dark

İçerisinde suç, gizem ve dram türlerini barındıran etkileyici bir yapım olan Dark, bu platformun ilk Alman dizisi olarak yerini almıştır. Dizinin konusu iki küçük çocuğun kaybolduğu Winden‘i işlemektedir. Netflix’in orjinal yapımlarından biri olan Dark, son yıllar da en çok izlenen diziler arasında yer almaktadır

10. Sex Education – Seks Terapisti

Sex Eğitimi

Netflix’in orjinal içeriklerinden biri olan dizi İngiltere’de bir kasaba olan Moordale‘de geçmektedir. Ebeveynleri cinsel terapist olan Otis Milburn cinsellik konularından oldukça uzmanlaşmıştır. Dizi Otis‘in arkadaşı olan Maeve ile birlikte arkadaşlarının cinsel problemlerini çözme maceralarını anlatmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir